пʼятниця, 19 грудня 2014 р.

Наша землячка Ірина Саніна, одна з героїнь фільму "Поводир".


Є фільми, про які ти роздумуєш ще довго після перегляду, вони викликають масу різних емоцій, які важко зібрати докупи. Такий фільм – «Поводир», допрем’єрний показ якого відбувся 8 листопада. Українська стрічка режисера з Волині Олеся Саніна висунута від України на премію «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Головні ролі в картині зіграли співачка Джамала, актори Антон Святослав Грін, Станіслав Боклан, Олександр Кобзар та американський актор Джефф Баррелл. Фільм «Поводир, або Квіти мають очі» розповідає про події, що відбуваються на початку 1930-х років в Україні. Головний герой стрічки – хлопчик Пітер, син убитого американського комуніста та спеціаліста з машинобудування. Волею долі хлопець знайомиться зі сліпим бандуристом Іваном Кочергою і переживає чимало драматичних моментів. В основі картини – реальні події. Головний герой стає єдиним свідком страти кобзарів під Харковом. Варто зауважити, що у стрічці використана автентична музика, яка додає подіям на екрані реалістичності. 
До слова, «Поводир» – унікальний фільм, адже його можуть дивитися незрячі. Стрічка супроводжується тифлокоментарем, який у спеціальних навушниках можуть почути люди з вадами зору. Зйомки стрічки проводилися у різних локаціях: у Києві, Харкові, на Житомирщині, у Тараканівському форту та на базальтових кар’єрах. Загалом знімальна група здійснила 16 експедицій-виїздів по всій території України, щоб створити «Поводир». Ексклюзивний кіносеанс зібрав повну залу глядачів різних поколінь. Режисер фільму не зміг бути присутнім, натомість була одна з героїнь фільму, виконавиця ролі Орисі та по сумісництву дружина режисера Ірина Саніна та сценарист Олександр Ірванець. Після перегляду фільму вони спілкувалися з публікою, розповідаючи цікаві нюанси про зйомки та ще більше знайомлячи глядачів з фільмом «Поводир». 
«Виявляється, Ірина – наша землячка. Її коріння походить із села Моделів Радомишльського району. А в Потіївці живе її мама. Ірина розповіла про те, як усе починалося. А починалося все із зустрічі режисера Олеся Саніна з легендарним голлівудським актором, українцем за походженням, оскароносним Джеком Палансом. Саме ця зустріч стала відправною точкою у створенні фільму, який перевертає свідомість і змушує замислитися над тим, хто ми є, якою була і буде Україна. 
Головну роль кобзаря Івана Кочерги хотів зіграти сам Джек Паланс. Однак фільм «Поводир» у силу різних причин створювався протягом 10 років. Легендарний голлівудський актор не дожив до його повної реалізації. Тоді режисер запропонував зіграти головну роль нашому землякові з міста Брусилова, популярному театральному і кіноактору, заслуженому артисту України Станіславу Боклану. 
Фільм «Поводир» особливий у багатьох відношеннях, тому він буде цікавим найширшому колу глядачів», – поділився думками журналіст Віктор Мельниченко. Допрем’єрний показ носив благодійну мету. Кожен охочий міг купити листівки з кадрами з фільму. Виручені кошти спрямують на допомогу режисеру Олегу Сенцову, який через свою активність у Криму нині перебуває в тюрмі ФСБ Росії та якого звинувачують у тероризмі: «Він терорист лише тому, що тримав у руках камеру і розповідав правду», – зазначила актриса Ірина Саніна. 
Навесні телеканал «Інтер» транслюватиме розширену – чотиригодинну – версію фільму «Поводир». Вона відрізнятиметься від повнометражного фільму тим, що акцент буде зроблений на розповіді дорослого героя Пітера. Незрячі люди зможуть завантажити з Інтернету аудіотреки з тифлокоментарем і теж переглянути кількасерійну версію кінокартини.

Немає коментарів:

Дописати коментар