неділя, 26 березня 2017 р.

Вважати недійсними втрачені документи

Паспорт (5-річний), виданий потіївською райміліцією на ім'я громад. Людвинської Олександри Степанівни, 1910 року народження, з села Горбулева, Потіївського району.
Газета "Коростишівські вісті", 26 вересня 1942 р.

Нові мінеральні родовища

На Житомирщині в районах: Володарському, Чорняхівському та Потіївському знайдено поклади бокситированих глин (алюмінійних), титанистого залізняка та лябрадоритів. Для обслідування покладів виїхала спеціяльна ґеольоґічна експедиція в складі 18 наукових працівників на чолі з проф. Бельським.

Газета "Діло", 2 серпня 1929 р.

Металургія Полісся

Експедиція берггауптмана фон-Гельмана на Полісся в 1824-1825 рр.
В 1820-х роках російський уряд, під впливом деяких українських поміщиків на Правобережжі, власників залізних заводів, зацікавився залізорудною промисловістю Полісся та її перспективами. Вирішено було відрядити на Полісся «опытного горного чиновника», завданням якого було, з одного боку, дати «указание способа исправить частные заведення», а з другого — на місці з’ясувати, чи не можна було б організувати державне металургійне, підприємство, яке могло б задовольнити потреби київського Арсеналу. Ця справа, на яку асигновано було 10 тис. крб., була доручена берггауптманові Фрідріху-Йосифу фон-Гельману (1776 —1838).
Експедиція фон-Гельмана відбулася в 1824 — 1825 рр. Початковим пунктом її був Радомишль. Звідти Гельман виїхав до Воробіївського і Потіївського маєтків, де оглянув три копальні — Нововоробіївську, Буківську і Шлямарку. Він провів тут досліди, які й дали йому змогу зробити певні висновки щодо залізорудних родовищ у дій місцевості.

вівторок, 21 березня 2017 р.

Генеалогические отрывки с описания Потиевской церкви. 1784 год

Посяг, пожалование и документы, церкви Потиевской служащие

«Посяг» термин, используемый почти исключительно для приданого. В другом значении найти это слово я не смог. Потому могу предположить только то, что в отличие от государственного пожалования земли, под «посягом» имеется в виду пожертвование земли из частных рук.
kommendarz - администратор парафии, заместитель пробоща, или пароха, по делам духовным и экономическим, имеет все права главы прихода, но без канонического утверждения на эту должность. 

Никакого письменного посяга и пожалования церкви Потиевской нет, кроме того, что с давних лет нынешний вельможный ксендз комендарз и предшественники его поля и сенокосы использовали.

понеділок, 20 березня 2017 р.

Метрична книга Потіївки за 1790-1795 роки. Народження

Дня 2 Января 1790 Року Аз Иерей Симеон Ваготович Комендар Потеевский окрестил и миром святым помазал младенца Василия в родителей законовенчаных Филиппа Лукашенка и жены его Ефимы. Восприемники: Петро Мартиненко и Мотрона дочерь Григория Лукашенка.

Дня 15 Января 1790 Року Аз Иерей Симеон Ваготович Комендар Потеевский окрестил и миром святым помазал младенца Татьяну в родителей законовенчаных Федора Коваля и жены его Анны. Восприемники: Матфей Опанасенко и Вера жена Антона Пекуленка.

Дня 17 Января 1790 Року Аз Иерей Симеон Ваготович Комендар Потеевский окрестил и миром святым помазал младенца Ефросинию в родителей законовенчаных Андрея Тимрученка и жены его Марины. Восприемники: Роман Хоменко и Параскевия Тимручка.

Дня 19 Января 1790 Року Аз Иерей Симеон Ваготович Комендар Потеевский окрестил и миром святым помазал младенца Антония в родителей законовенчаных Ивана Коваля и жены его Мариянны. Восприемники: Захарияш Клименко и Шл. Мариянна Созоткиевечова Песарзова Будьна.

Книга з біографією афганця Василя Мартиненка


пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Випускник Потіївської школи-інтернату Василь Рожко – срібний призер кубку світу з пара пауерліфтингу!


Змагання кубку світу, в якому взяли участь більше 100 спортсменів з 33 країн світу, тривали з 27 лютого по 4 березня у м. Дубаї, Об'єднані Арабські Емірати. Національна паралімпійська збірна команда України, у складі якої виступали 14 спортсменів, виборола 10 високих нагород: 5 золотих, 2 срібні та 3 бронзові медалі.
Випускник Потіївської спецшколи-інтернату 2015 року Рожко Василь, нині студент РДГУ, виборов срібло у ваговій категорії 54 кг серед юніорів.

Історичне повернення в голодні літа 1932-1933 років

Відомо, що в голодні роки 1932-1933 років Україна зазнала тотального знищення людського потенціалу у всіх регіонах, які входили в тодішні кордони УРСР. Багато свідків зазначають, що помирало в основному сільське населення. І з цим свідченням можна погодитися, тому що відібравши усі зернові запаси і рештки харчів у населення, тодішня комуністична верхівка винесла вирок українській титульній нації. А то, на повне вимирання без можливості вижити і без допомоги якихось благодійних міжнародних організацій. У містах на великих підприємствах і будівлях робітники отримували обіди. Військові і спец-призначенці також отримували, так звані пайки. Хто прислужував владі у міськвиконкомах, сільрадах, інших урядових організаціях також отримували харчові подачки. Решта України вимирала.